Protetyka Kraków

Protetyka pozwala nam na odbudowę pojedynczego zęba oraz uzupełnienie braków zębowych.

W naszym gabinecie znajdą Państwo uzupełnia stałe (zacementowanie u nas w gabinecie przez lekarza) oraz ruchome (pacjent ma możliwość wyjęcia protezy z jamy ustnej, celem wykonania zabiegów higienicznych). Do uzupełnień stałych zaliczymy korony oraz mosty licowane porcelaną na stopie bezniklowym, licowane porcelaną na cyrkonie, pełnoceramiczne oraz akrylowe. Są to uzupełnienia, które odbudowują koronową część zęba ( to co widzimy w jamie ustnej).

Bardzo często po leczeniu endodontycznym zachodzi koniecznośc wzmocnienia zęba, który ma nam służyć przez długie lata. Dlatego  na  osłabione zęby lub pozostawione korzenie wykonujemy  wkłady koronowo-korzenioweze stopów bezniklowych , tytanowe lub z włókien szklanych.

Zajmujemy się również leczeniem bardziej rozległych braków zębowych oraz bezzębia, oferując pacjentom protezy szkieletowe, akrylowe oraz nylonowe. Pozwalają one na sprawne funkcjonowanie naszego narządu żucia i zapewniają zadowalający efekt estetyczny. W ramach leczenia protetycznego naprawiamy protezy oraz wykonujemy szyny relaksacyjne u pacjentów z zaburzeniami w stawie skoroniowo-żuchwowym.

* Korony, mosty licowane porcelaną na stopie bezniklowym

* Korony i mosty licowane porcelaną na cyrkonie

* Korony pełnoceramiczne

* Korony akrylowe

* Odbudowa złamanych zębów przy pomocy wkładów koronowo - korzeniowych

ze stopów bezniklowych , tytanowe lub z włókien szklanych

* Szyny relaksacyjne

* Protezy akrylowe,nylonowe

* Protezy szkieletowe

* Naprawa protez